Cam Balkon uygulama alanları nelerdir ?

Konut Balkonları, Teraslar, Kış bahçeleri, Cafe-Restaurantlar, Oteller, Pastaneler, Mağaza vitrinleri vs.

Cam Balkon Sistemi Her Tür Balkona Uygulanabilir mi ?

Oval, Köşeli, U, L, Düz ve Açılı her tür balkona sağlıklı bir şekilde uygulanabilir ve uygulama sonrasında sistem rahatlıkla kullanılabilir.

Cam Balkon Kapatma ile PVC doğrama arasında ne gibi fark vardır?

Her şeyden evvel cam balkon sistemleri yasaldır ve imar mevzuatına uygundur. PVC sistemlerinin balkonlarda kullanılması ise yasal değildir. Çoğu yerde apartman sakinleri ve belediyelerle sorun çıkmasına neden olmaktadır. Bununla birlikte yalıtım değerleri bakımından PVC sistemleri cam balkon sistemlerine göre daha üstün özelliktedir.

Camların dış tarafını nasıl temizleyeceğim?

Katlanır cam sistemlerinde cam paneller balkon içerisine 90′ lik bir açıyla toplanabildiği için panellerin dış yüzeyleri balkon içinden rahatlıkla temizlenebilir. Ancak katlanır camların haricinde kullanılan sürgülü kayar cam sistemleri, camlar katlanmadığından dolayı cam araları ile dış taraflarını temizlemek çok da kolay değildir.

Cam balkon yaptırdıktan sonra evin iç duvarını yıkıp balkonla birleştirmek istiyorum? Bu bir sorun oluşturur mu?

İmar mevzuatı ve ısı yalıtımı açısından bir sorun oluşturabilir. Balkon ile odayı ayıran duvar kaldırıldığında cam balkon sisteminde 8 mm tek cam ve Aluminyum profiller kullanıldığından dolayı kışın soğuk olur bundan dolayı tavsiye etmiyoruz.

Katlanır Cam Balkon'un evin ısınmasına katkısı olur mu?

Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar, güneş ışığına karşı mercek görevi görmekte ve almış olduğu ısıyı balkon içerisine vermektedir. Ayrıca rüzgarın dış duvarlara gelmesine engel olduğu için evin çok daha çabuk ve kolay ısınmasını sağlamaktadır. Cam balkon yapıldıktan sonra balkona bakan odaların ısı değerlerinde ciddi oranda artış gözlenmiştir, bu nedenle yakıt giderlerinde tasarruf sağlamaktadır.

Cam Balkon Sistemlerinin rüzgar, yağmur, toz ve gürültü izolasyonu nasıldır?

Cam balkon sistemlerinde; rüzgar, yağmur, toz ve gürültü izolasyonu büyük oranda sağlanmaktadır. Sistemde kullanılan cam panellerin hareketli olmasından dolayı kuvvetli esen rüzgar ve yağmurlarda sızıntı olma ihtimali azda olsa vardır. Cam balkon sistemleri teknik olarak yüzde yüz yalıtım sağlayan sistemler değildir. Tam yalıtım sağladıklarını iddia eden firmalar, tüketicilere yanıltıcı bilgi vermektedirler.

Cam Balkon yaptırarak güvenli ortamlar sağlanabilir mi ?

Cam balkon sistemlerinde temperli ve lamine güvenlik camları kullanılmaktadır ayrıca altta ve üstte birbirinden bağımsız çalışan kilitler kullanılarak küçük çocuklarınızın sistemi kolayca açmaları engellenmiştir. Sistemde kullanılan kilitler içeriden kumanda edilebildiği için balkonunuzda güvenli ortamlar oluşturmaktadır.

Cam Balkon Yaptırmak Yasal mı Değil mi ?

Balkon kapatmanın yasal olup olmadığı; balkonun gömme balkon olup olmadığına ve balkonu kapatma biçimine göre değişiyor. Balkonun gömme balkon olmaması, taban alanının artmaması, taşıyıcı unsurların ve çekme mesafelerinin etkilenmemesi durumunda, balkonun camla kapatılmasında, yasaya aykırılığı olmadığına karar veriliyor.